Czyszczenie lastryko Cena za renowacyjne szlifowanie posadzki
Konserwacja posadzek i czyszczenie lastryka na klatkach schodowych
Gruntowne czyszczenie lastryko na klatce schodowej to maszynowe usunięcie starych warstw zabrudzeń. W większości przypadków powierzchnie poddane renowacji wymagają wykonania profilacji, wymiany spoin, odbudowy okładziny w miejscach wypełnionych materiałem innym niż lastryko.
Zabrudzenia usuwane są diamentowymi padami ściernymi. Praca ściernic odbywa się na sucho lub na mokro w zależności od czyszczonego materiału i możliwości logistycznych.

W czasie czyszczenia lastryko "na mokro", powierzchnię szlifowaną należy dla bezpieczeństwa wydzielić z użytkowania!
Czyszczenie lastryka diamentowymi padami ściernymi usuwa jedynie nieznaczne warstwy zanieczyszczonej posadzki. Jeśli uszkodzenia są duże, potrzebna jest głębsza ingerencja w strukturę lastriko przy pomocy metalowych tarcz diamentowych.
Doświadczenie zawodowe i zaplecze techniczne, z którego korzystam, pozwala na zmniejszenie finalnego kosztu wykonania prac renowacyjnych.
Jak i czym wyczyścić lastriko? Etapy naprawy
- profilowanie- usuwa stare warstwy podłoża (szlif zgrubny)
- usuniecie rys szlifierskich
- naprawa lastryka: klejenie pęknięć i wypełnianie ubytków kruszywa
- wzmocnienie odporności na uszkodzenia mechaniczne i szlamowanie posadzki
- ścieranie, nabłyszczanie (honowanie rys) i polerowanie podłoża
- impregnacja zabezpieczająca przed wnikaniem brudu w głąb posadzki z lastryka
- czyszczenie codzienne/ tygodniowe przeprowadzaj środkiem odtwarzającym zabezpieczenie hydrofobowe
Ile kosztuje szlifowanie posadzki z lastryka na klatkach schodowych
Koszt waha się w przedziale od 60 do 250 złotych netto za metr okładziny lastrykowej.
Cena usługi budowana jest na podstawie zapotrzebowania i zużycia narzędzi diamentowych oraz trudności wykonania pracy.
Jeśli podłodze na Twojej klatce schodowej potrzebne jest: czyszczenie lastryko, fragmentaryczne wylanie posadzki, konserwacja lub renowacja stopni to wyceń wstępnie usługę przy pomocy poniższej kalkulacji i skontaktuj się ze mną.
Obliczenia przeprowadź osobno dla każdej z planowanych prac: szlif podłogi, renowacja stopnic, wylanie fragmentów lastriko i naprawy lokalne na schodach (flekowanie)
Wynik jest kwotą przybliżoną.
Kalkulując koszt, proszę pamiętać o podatku inflacyjnym.
Konkretną cenę ustala specjalista
lastrykarz/ szlifierz po oględzinach
i obmiarach.
Efekt czyszczenia - płytki lastriko przed i po szlifowaniu

Należy jednak wiedzieć, że w przypadkach skrajnego zużycia okładzin, cena renowacji i szlifowania lastriko może przekroczyć koszt wylania nowej warstwy lastryka.
Usługi rozliczane są za metr kw. na powierzchniach płaskich oraz za metr bieżący na stopniach, policzkach, cokołach i parapetach. By usunąć większe skazy bądź ubytki w zniszczonej warstwie lastryko należy się liczyć z osobną wyceną dla każdej naprawy lokalnej.
Czyszczenie lastryko. Jak drogie jest odnowienie posadzki na klatce schodowej?
Cennik renowacji lastryka
Wylewanie jednobarwnych posadzek lastryko (cena podłogi terrazzo bez kosztów przygotowania podłoża i użytych materiałów, które są kalkulowane osobno) oraz otwarcie podłogi (pierwszy, zgrubny szlif). | cena 390 pln/m2 |
Naprawa podłóg klatek schodowych z lastryka - szlifowanie zgrubne bez profilowania podłoża (w gradacjach od 16 do 200), nabłyszczanie i poler, cena także dla nowo wykonanych (otwartych) podłóg lastryko/ terrazzo, okładzin na stopniach bądź powierzchni nigdy wcześniej niepolerowanych, a poddanych renowacji (z wyłączeniem ścian) | cena 150 pln/m2 lub mb |
Zdjęcie klejów po wykładzinach dywanowych ewentualnie PCV maszyną szlifującą, jednotarczową szybkoobrotową, nabłyszczanie i impregnacja z polerowaniem | cena 200 pln/m2 |
Frezowanie lub groszkowanie powierzchni ze zmianą kształtu posadzki, szlifowanie renowacyjne, fugowanie, nabłyszczanie i impregnacja oraz polerowanie lastriko | cena 250 pln/m2 |
Odbudowa stopni schodów (szt.), naprawa bądź odbudowa cokołów lastrykowych (mb), naprawy lokalne (szt.): wymiana wypełnień z materiałów innych niż lastryko | cena 150-380 pln/szt. |
Usługa polerowania podłóg marmurowych bez fugowania | cena 180 pln/m2 |
Nabłyszczanie i polerowanie podłóg i ścian z kafli marmurowych z fugowaniem | cena 225 pln/m2 |
Usługa polerowania podłóg granitowych | cena 270 pln/m2 |
Aplikacja impregnatu odpornego na działanie wody i olejów, z myciem i polerowaniem | cena 85 pln/m2 |
Czyszczenie alkaliczne kamiennych posadzek i zabiegi rewitalizujące z efektem satyny | cena 120 pln/m2 |
Ceny są uśrednione i odnoszą się do niepodzielnej powierzchni o wymiarze co najmniej 100 metrów kwadratowych. Ceny netto, bez podatku VAT.
Przedstawiona oferta cenowa za naprawę lastryka ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.
Opis technologii wykonania renowacyjnego szlifowania schodów z lastryka i odnowienia posadzek terrazzo
Renowacyjne szlifowanie schodów i podestów jest wykonywana diamentową metodą ścierną na sucho. Proces obróbki stopni schodowych zawiera się w przedziale gradacji od 30 do 800. Wykonany jest w pierwszych czterech gradacjach (30; 50; 100; 200) szlifierką o średnicy 180 mm dla uzyskania jak najwłaściwszych płaszczyzn stopnic.
Po gradacji 200 wykonywane są lokalne naprawy (uzupełnianie wyłupań na natarciach stopni oraz braków na poziomych i pionowych płaszczyznach schodów).
Szlamowanie powierzchni schodów wykonuję po zgrubnym ścięciu napraw,
grouting jest sporządzony z zabarwionego cementu z dodatkiem polimeru firmy Sika.
Aplikacja szlamu cementowego ma na celu likwidację dziurek (pin holes),
które zwykle powstają po otwarciu wierzchnich warstw betonu.
Szlam usuwany jest gradacją 200, w tym etapie prace prowadzone
są padami szlifierskimi o średnicy 100 mm.
Narożniki zostaną oszlifowane narzędziami oscylacyjnymi gradacjami zgodnymi z używanymi do szlifowania płaszczyzn.
Jeśli zachodzi potrzeba (materiał obrabiany okaże się zbyt słaby/ miękki) po gradacji 400, płaszczyzny poziome schodów są nasączone lito-krzemianami i wyszlifowane ostatnią (ew. przedostatnią i ostatnią) gradacją padów diamentowych.
Jako powłoka zabezpieczająca przed degradacją wodną, na schody nanoszona jest warstwa dyspersji polimeru akrylowego firmy Sika i wypolerowana padami z włosia naturalnego.
Posadzki na podestach wyszlifowane są szybkoobrotową szlifierką płaszczyznową w gradacjach 30; 60; 120.
Rysy po szlifowaniu zgrubnym usuwane są szlifierką planetarną o szerokości roboczej 500 lub 800 mm dla uzyskania odpowiednio ładnych płaszczyzn, w gradacjach 30/50; 50/100; 100/120 diamentami „metalowymi” oraz w gradacjach 100; 200; 400; 800 padami diamentowymi.
Obróbka brzegowa wykonana będzie szlifierkami 125 mm „z ręki”.
Szlamowanie, naprawy lokalne oraz ewentualne wzmacnianie podłoża zostaną wykonane w tych samych etapach jak na powierzchni schodów.
Do polerowania podestów użyta zostanie maszyna UHS 1400 obr/min. O powierzchni roboczej 350 lub 500 mm.